tel/fax 0236 827143< email: scoala1indep@yahoo.com

Tel/ Fax +402 36 82 71 43
E-mail: scoala1indep@yahoo.com

Misiunea școlii
              Şcoala Nr.1 Independenţa învăţă  copii de la clasa întâi până la clasa a opta în două schimburi: dimineata: clasele I-IV şi  după-amiaza, clasele V-VIII.Şcoala are 3 clădiri; 10 săli de clasă, laborator de Biologie; laborator de Chimie - Fizica; Istorie; Matematica; Informatică ; teren de sport pentru fotbal şi handbal;Biblioteca 9000 carti; staţie de radio, incalzire centrala.
             Școala Nr 1 Independenţa are ca scop dezvoltarea proceselor de învăţământ de înaltă calitate care pot oferi fiecarui copil sansa de acces la un nivel superior de educaţie şi formare pentru a deveni un bun cetăţean, care să fie un membru bun şi partener pentru comunităţii locale în interesul ambelor părţi.